fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

BFG analizuje zmiany w bankach pomostowych

Adobe Stock
Zmniejszenie przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny zaangażowania kapitałowego w banki pomostowe mogłoby skutkować niższymi składkami sektora na ten cel.

BFG prowadzi analizy dotyczące zmiany struktury zaangażowania kapitałowego w należące do niego banki pomostowe – dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita".

Banki pomostowe służą do przymusowej restrukturyzacji banków zagrożonych upadkiem. Pierwszą taką instytucją był Bank Nowy BFG o kapitale 100 mln zł, który w styczniu tego roku został wykorzystany w pierwszym w Polsce procesie przymusowej restrukturyzacji (objęto nim PBS Sanok).

Analizowane przez BFG zmiany mają dotyczyć głównie jego dwóch pozostałych i znacznie większych pod względem kapitału banków pomostowych. Chodzi o Pierwszy Bank BFG oraz Drugi Bank BFG, które dysponują kapitałem w wysokości odpowiednio 1,1 mld zł i 1,7 mld zł.

– Na pewno nie będziemy powoływać nowych banków tego typu. Myślimy raczej o obniżeniu zaangażowania kapitałowego przy utrzymaniu zdolności do szybkiego działania w razie potrzeby. Analizujemy możliwość zmniejszenia zaangażowania kapitałowego w tych bankach tak...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA