Reklama
Rozwiń

Największe miasta chcą być inteligentne

Czołówkę rankingu najbardziej inteligentnych miast świata stanowią Londyn, Nowy Jork, Amsterdam i Paryż – wynika z zestawienia IESE Cities in Motion Index. Ale są i polskie akcenty.

Publikacja: 06.04.2020 01:00

Największe miasta chcą być inteligentne

Foto: Bloomberg

Materiał powstał przy współpracy z firmą Emitel

Warszawa zajmuje w rankingu miejsce 69., a Wrocław – 95. Miasta i samorządy – również w Polsce – coraz chętniej korzystają z możliwości, jakie stwarza internet rzeczy. Coraz częściej we wdrażanych rozwiązaniach pojawiają się też elementy sztucznej inteligencji. Dzięki zbieranym danym zaawansowane algorytmy uczą się odpowiednich reakcji. Proces ten nabierze jeszcze większego tempa, gdy wdrożona zostanie technologia 5G.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Patronat Rzeczpospolitej
Rekordowy Kongres Nowej Mobilności 2025: Od elektryfikacji do urbanistyki
Wydarzenia Gospodarcze
Targi Kielce: tu pokazuje się polski przemysł obronny
Wydarzenia Gospodarcze
Banki mogą pomóc w zakupach obronnych
Wydarzenia Gospodarcze
Rola BGK w finansowaniu obronności będzie rosła
Wydarzenia Gospodarcze
Największe ryzyko cyberataków dotyczy dziś sektora bankowego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama