Reklama

Wiceminister z Solidarnej Polski: Porozumienie ws. budżetu jest błędem, jest aktualizacją zagrożenia dla Polski

- Dla dobra Polski, w interesie Polski, powinniśmy byli podjąć znacznie bardziej stanowcze negocjacje - powiedział Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, komentując porozumienie ws. budżetu UE, wypracowane na szczycie w Brukseli.

Aktualizacja: 11.12.2020 18:05 Publikacja: 11.12.2020 17:51

Wiceminister z Solidarnej Polski: Porozumienie ws. budżetu jest błędem, jest aktualizacją zagrożenia dla Polski

Foto: fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

qm

Po sześciu godzinach od rozpoczęcia szczytu UE w Brukseli, w czwartek zawarto porozumienie w sprawie pakietu budżetowego dla UE. Polska i Węgry wycofały swoje weto w zamian za klauzule interpretacyjne dołączone do rozporządzenia przewidującego możliwość zawieszania unijnych funduszy dla krajów, gdzie łamanie praworządności zagraża interesom finansowym UE. To odblokowuje 1,8 biliona euro dla UE w ramach budżetu na lata 2021-27 i funduszu odbudowy gospodarki. W tym jest 160 miliardów euro dla Polski.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1277
Polityka
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Putin szykuje się na kolejną wojnę. Mołdawski sprawdzian
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1276
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1275
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1274
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama