O zatrzymaniu poinformował minister spraw wewnętrznych Witalij Zacharczenko, któremu opozycja zarzuca, że jego podlegli nie prowadzą odpowiednio śledztw w sprawach, gdzie ofiarami są oponenci władz.

- MSW jest zainteresowane, aby jak najszybciej odtworzyć wydarzenia, do których doszło tamtej nocy, a winni zostali ukarani - zapewnił Zacharczenko w telewizyjnym oświadczeniu.

Dziennikarka śledcza i działaczka społeczna Tetiana Czornowoł została brutalnie pobita dzisiaj w nocy. Czornowoł pisała o nadużyciach władz i korupcji. Wczoraj dziennikarka opublikowała artykuł "Tu mieszka kat", w którym zamieściła adres oraz zdjęcia posiadłości szefa MSW Witalija Zacharczenki. Portal „Ukraińska Prawda", dla którego pisze dziennikarka, jako zleceniodawców pobicia wskazał polityków opisywanych w jej artykułach. Czytaj więcej

Wieczorem Czornowoł opublikowała film z napaści. - W mój samochód uderzył jeep. Kierowca robił wszystko, żeby siła uderzenia była po mojej stronie - relacjonowała dziennikarka. Zobacz film

Oburzenie pobiciem wyraził prezydent Wiktor Janukowycz, który wraz ze swoją rodziną był bohaterem wielu artykułów Tetiany Czornowoł.

Ambasady Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej w Kijowie zaapelowały o uczciwe śledztwo w tej sprawie. Dyplomaci zauważyli przy tym, że to nie pierwszy napad na prozachodnich działaczy biorących udział w antyrządowych protestach.