Stacja RMF FM poinformowała w poniedziałek, że od najbliższego weekendu reżim ścisłej kwarantanny może zostać wprowadzony w województwach pomorskim i lubuskim.

Podobne obostrzenia obowiązują już w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie wprowadzono je w związku z dwukrotnie wyższym niż w pozostałej części kraju wskaźniku średniej dobowej liczby zakażeń z 7 dni na 100 tysięcy mieszkańców. Od soboty w województwie zamknięte są galerie handlowe, hotele, baseny, muzea, kina, teatry i galerie sztuki. Obostrzenia te wprowadzono na dwa tygodnie.

- Dzisiaj pojawiły się takie informacje medialne, jakoby takie decyzje zostały podjęte. Nie, w tej chwili nadal analizowane są kwestie związane z liczbą zakażeń w całym kraju, obłożenia, jeżeli chodzi o liczbę zajętych łóżek, wykorzystanych respiratorów, badamy też sytuację związaną z udziałem nowych mutacji wirusa w ogólnej liczbie zachorowań - powiedział na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller.

Podkreślił, że nie ma również decyzji w sprawie daty ogłoszenia ewentualnych dalszych obostrzeń. - Spodziewam się, że będzie to nie wcześniej niż na koniec tego tygodnia lub początku przyszłego tygodnia - poinformował.