Zaszczepić się też można w sobotę choćby we wrocławskim zoo, czy w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Po zdrowie i spotkanie ze zwierzętami

W zamojskim zoo, tuż za kasą główną zaparkował ambulans - „Szczepieniobus", w którym zainteresowani mogą zaszczepić się przeciwko Covid-19, bez wcześniejszego umawiania się czy zapisywania na konkretną godzinę.

- "Szczepieniobus" będzie u nas do godz. 15 . Zapraszamy więc do po zdrowie i niesamowite wrażenia ze spotkania z naszymi zwierzakami – podaje zamojskie zoo.

Zaszczepić się też można we Wrocławiu. Mobilny Punkt Szczepień Szczepciobus na dziewięć godzin zaparkował pod jedną z największych i najchętniej odwiedzanych atrakcji Wrocławia – Afrykarium, tuż obok wybiegu surykatek.

- Drzwi specjalnie przystosowanego autobusu MPK będą otwarte dla każdego dorosłego mieszkańca, który jeszcze nie miał okazji się zaszczepić przeciwko COVID-19. Wszyscy chętni otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson. Nie musisz się rejestrować, umawiać czy szukać przychodni z wolnym terminem – zachęca wrocławskie zoo.

Dwa dni temu Krzysztof Balawejder, prezes MPK we Wrocławiu, które uruchomiło mobilny punkt szczepień- szczepciobus poinformował, że zaszczepiono w nim już trzy tysiące osób.

- W nagrodę przekazaliśmy Pani Izabeli z Lubina pakiet badań od naszego partnera medycznego Medinet Dolnośląskie Centrum Chorób Serca oraz weekendowy pobyt w ośrodku w Sułowie – podał prezes Balawejder.

Przy okazji ujawnił, że zdecydował, że z oferowanych przez pracodawcę bezpłatnych biletów na wydarzenia sportowe i kulturalne będą mogli korzystać jedynie pracownicy zaszczepieni przeciwko Covid-19.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

 

Szczepienia bez zapisów

Od dziś ruszył też nowy punkt szczepień weekendowych – w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

– Centrum Nauki Kopernik to nowe miejsce na „szczepionkowej mapie" Warszawy, gdzie będzie można otrzymać szczepionkę przeciw Covid-19 bez potrzeby wcześniejszych zapisów czy rejestracji – podała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Dodała, że miasto walczy, to żeby jak najwięcej warszawiaków i warszawianek zaszczepiło się przed kolejną groźną falą koronawirusa. Obecnie ponad 1,1 mln osób czyli blisko 62 proc. mieszkańców jest już w pełni zaszczepionych, a przed nami kolejne tygodnie ciężkiej pracy, aby osiągnąć odporność zbiorową na poziomie 70 proc. ogółu zaszczepionych.

Punkt szczepień w Centrum Nauki Kopernik będzie działał w soboty i niedziele w godz. 12 – 17. Został uruchomiony w holu głównym (po lewej stronie od wejścia do centrum).

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. r. życia (preparatem Pfizer)

Weekendowe punkty szczepień w soboty i niedziele działają też w Parku Wodnym Moczydło, warszawskim ogrodzie zoologicznym oraz przy skwerze Hoovera.

 

Mięta dla zaszczepionych

Także w Sosnowcu został uruchomiony mobilny punkt szczepień. SZCZEPanek to specjalny autobus, który jeździ na terenie miasta i zachęca do szczepień. Dziś autobus przyjechał do Parku Kuronia, a później pojedzie na Stawiki.

Miasto dla osób zaszczepionych przygotowało mały podarek. Każdy, kto skorzysta z usługi SZCZEPanka otrzyma sadzonkę zioła - mięty lub kocankę włoską.

Do soboty podano 34 334 259 dawek różnych szczepionek przeciw COVID-19. Pierwszą dawką wykonano 18 285 323 szczepienia.

W pełni zaszczepionych jest 17 398 999 osób - to zaszczepieni jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson lub drugą dawką szczepionek firm AstraZeneca, Moderna lub Pfizer/BioNTech.