Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś, że następcą Łukasza Szumowskiego, który podał się do dymisji, będzie Adam Niedzielski, ekonomista, dotychczasowy szef Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ten wybór komentowali dziś dla portalu Wirtualnej Polski, abczdrowie.pl, prof. Krzysztof Simon,  ordynator Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UM we Wrocławiu, oraz ekspert z zakresu profilaktyki i terapii zakażeń Paweł Grzesiowski.

Prof. Simon uważa, że skoro Niedzielski, doskonały fachowiec,  poradził sobie na stanowisku szefa NFZ, wyprowadzając tę instytucje na prostą, poradzi sobie także w ministerstwie.

- Można przypuszczać, że i tu będzie dobrym zarządcą, a przypominam, że czeka nas trudny czas, bo epidemia nie ustępuje, a zaraz będziemy mieć jeszcze sezonową grypę - mówił prof. Simon.

Podobnego zdania jest immunolog dr Paweł Grzesiowski.

"Podtrzymuję, nowy Minister Zdrowia jest osobą bardzo zaangażowaną w walkę z pandemią, nie potrzebuje czasu na zapoznanie się z aktualną sytuacją, zna słabe i mocne strony systemu, może zacząć działać" - napisał Grzesiowski na Twitterze.