Jeśli popatrzymy na ich kampanie wyborcze, na język i obrazki z tych kampanii, to znajdujemy wiele wspólnych cech, wyłącznie hasła i działanie na ludzkie emocje. Można powiedzieć, że obydwaj panowie chodzili do jednej szkoły propagandy politycznej, która uczy, jak dawać nadzieję na lepszy los bez pokazania, jak to się zrobi. Ale też obydwaj mają podobne poglądy, są demokratami i pseudoliberałami. Choć myślę, że prezydent Obama ma bardziej lewicowe poglądy niż premier Tusk.?

Górski uważa, że Barack Obama nie będzie rządził drugą kadencję.?

Nie wszyscy musimy być miłośnikami demokratów i prezydenta Baracka Obamy. Zapewniam pana, że republikanie w USA nie kochają Baracka Obamy i już się szykują, by nie doświadczył reelekcji. Ich opinie o obecnym amerykańskim prezydencie, może z wyjątkiem oceny eliminacji Osamy bin Ladena, są bardzo, bardzo krytyczne.?

Poseł odpowiedział też na pytanie o memoriał, który Jarosław Kaczyński wręczył Barackowi Obamie.?

Prawdziwa reakcja strony amerykańskiej na oczekiwania Jarosława Kaczyńskiego i części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej może mieć miejsce dopiero po wygranych wyborach i zmianie ekipy rządzącej Polską. Wiadomo, że to polski rząd powinien w przypadku takiej katastrofy czynić wszystkie starania o jej wyjaśnienie, że to polski rząd powinien zabiegać o pomoc u naszych sojuszników z Ameryki i NATO, ale tego nie robi. Skoro w tej kwestii rząd nie zadbał o sprawy polskie, o nasz interes narodowy, to głos musiał zabrać lider największej partii opozycyjnej. Pamiętajmy jednak, że ten memoriał miał charakter merytoryczny, a nie polityczny, że dziś ma wymiar przede wszystkim symboliczny.?

O Arturze Górskim było przez moment głośno, gdy po wyborze Baracka Obamy mówił o "końcu cywilizacji białego człowieka".?

Co się tyczy samych słów o końcu cywilizacji białego człowieka, to były to słowa cytowane, ale użyłem ich, bo podkreślały dramat tych ludzi, którzy nie popierali Obamy. Oni, tam mieszkający, znacznie lepiej wiedzą, niż my tu w Polsce, jakie są korzenie ideowe obecnego prezydenta, jak wyglądała jego ścieżka polityczna i jakich miał politycznych mentorów. Nie zawsze był mężem stanu, jakim jest każdy prezydent USA. Jarosław Kaczyński stanął w mojej obronie, bo to nie była rasistowska wypowiedź.

Widzę, że i pan uległ lewicowej propagandzie, która starała się zrobić ze mnie rasistę - powiedział Artur Górski.