XXIV Krajowa Konferencja Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w Krynicy

Nowe rozwiązania w zakresie dodatkowej ochrony praw studenta, stabilny system stypendialny, rozwój studiów dualnych i kształcenia praktycznego czy zachowana zasada bezpłatności studiów - te i inne prostudenckie rozwiązania proponowane przez Konstytucję dla Nauki omawiano podczas XXIV Krajowej Konferencji Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w Krynicy - informuje MNiSW.

Publikacja: 24.04.2018 12:51

XXIV Krajowa Konferencja Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w Krynicy

Foto: Adobe Stock

? Naszej ustawie zwanej Konstytucją dla Nauki przyświecają dwa główne cele: podniesienie jakości kształcenia i jakości badań naukowych oraz traktowanie uczelni jako podmiotu, który jest postrzegany jako całość. Zależy nam na tym, by uczelnie rozwijały się w sposób zrównoważony i wykorzystywały potencjał międzywydziałowy w stopniu pozwalający na prowadzenie zaawansowanych badań naukowych ? mówił obecny na Konferencji wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Piotr Müller. ? Wprowadzamy także szereg rozwiązań, które stawiają na organizacyjną wolność wewnątrz uczelni. Jestem przekonany, że wspólnota akademicka dobrze tę wolność wykorzysta.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Tylko 9 zł z Płatnościami powtarzalnymi

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Ubezpieczenia i odszkodowania
Rząd chce walczyć z nowym oszustwem. Chodzi o fikcyjne umowy OC
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Prawo drogowe
„Pieszy wchodzący” na pasy. Jest uzasadnienie ważnego wyroku
Edukacja i wychowanie
TK przeciwko zmianom w nauczaniu religii. Czy szkole grozi chaos?
Konsumenci
Będzie duża zmiana w kredytach hipotecznych? UOKiK pokazał swój plan
Prawo karne
"To przestępstwo". Prawnicy o komentarzach pod adresem Kasi Nawrockiej