Są 4 podstawowe sposoby, żeby zapisać się na szczepienie:

Zadzwoń na bezpłatną infolinię 989

Zarejestrować można się osobiście lub może zrobić to ktoś bliski z rodziny. Do zapisu potrzebny jest nr PESEL. Podczas rejestracji otrzymamy termin i miejsce szczepienia.

Wyślij SMS – o treści „SzczepimySie" na numer 880 333 333

Wysyłając wiadomość SMS, połączymy się z systemem, który przeprowadzi nas przez rejestrację krok po kroku. Oba numery prowadzą do tego samego systemu. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie nr PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym blisko  miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu można wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji – na dobę przed zaplanowanym szczepieniem – otrzymamy wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, infolinia oddzwoni do wszystkich osób, które wyślą SMS w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Dokonaj e-rejestracji na stronie głównej pacjent.gov.pl

Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień. W przypadku niedogodnego terminu albo miejsca szczepienia istnieje możliwość dokonania zmiany. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po zakończeniu rezerwacji otrzymamy powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem system przypomni o szczepieniu.

Skontaktuj się z punktem szczepień – najlepiej telefonicznie

Numery do punktów szczepień można znaleźć m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. Dlatego rząd zaleca zapisanie się zdalnie.

Harmonogram zaplanowanych kolejnych rejestracji w kwietniu:

· 17 kwietnia – rocznik 1967,

· 19 kwietnia – rocznik 1968,

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

· 20 kwietnia – rocznik 1969,

· 21 kwietnia – rocznik 1970,

· 22 kwietnia – rocznik 1971,

· 23 kwietnia – rocznik 1972,

· 24 kwietnia – rocznik 1973.

Jeśli ktoś nie zgłosi się w dniu, kiedy startowała rejestracja dla jego grupy wiekowej – będzie mógł to zrobić później, w dowolnym terminie. Jeżeli będzie mniejsze zainteresowanie rejestracją, to po 24 kwietnia zostanie uruchomiona rejestracja dla kolejnych roczników.

Rząd zapewnia większą elastyczność w realizacji szczepień, dlatego harmonogram może ulec zmianie w zależności od sytuacji.

Rząd przypomina, że wciąż trwa rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 55. roku życia.