Reklama
Rozwiń

Jan Śpiewak: Sędziowie nienawidzą mnie bardziej niż Ziobry

To jest demoralizujące, że jedna partia od 18 lat ma absolutną władzę w stolicy. PiS nie jest w mieście żadną opozycją. Znacznie więcej zrobiły dla Warszawy ruchy miejskie. Ale przez ostatnie dwie kadencje zostały totalnie rozmasowane. W tej kampanii już ich nie ma - mówi dr. Jan Śpiewak, socjolog, publicysta, działacz społeczny.

Publikacja: 09.02.2024 10:00

Gdyby nie TSUE, to sądy w Polsce działałyby w interesie banków, deweloperów i tych, którzy mają pien

Gdyby nie TSUE, to sądy w Polsce działałyby w interesie banków, deweloperów i tych, którzy mają pieniądze. Tak jak działały w interesie ludzi od dzikiej reprywatyzacji – mówi Jan Śpiewak

Foto: FORUM

Plus Minus: Tyle procesów o zniesławienie na koncie, a pan ciągle ma niewyparzony język. Na dodatek rzucił się pan na narodową świętość, czyli na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. O co panu chodzi?

O prywatyzację państwa. Zabytkowy głośnik z Sali Kongresowej, który prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wystawił na licytację, jest własnością miasta, a nie jego prywatną. Szymon Hołownia sprzedaje barierkę z własnym autografem, jakby należała do niego. Tylko czekam, aż ktoś wystawi na aukcję pomnik Józefa Poniatowskiego, który stoi przed Pałacem Prezydenckim!

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Plus Minus
Marchwicki nie był Wampirem z Zagłębia – przekonują i idą do Sądu Najwyższego
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Plus Minus
Trzeci sezon „Squid Game”. Był szok i rewolucja, została miła zabawka
Plus Minus
Jeszcze jedna adaptacja „Lalki”. Padnie pytanie o patriotyzm, nie o feminizm
Plus Minus
„Strefa gangsterów” – recenzja. Guy Ritchie narzuca serialowi wybuchowy rytm
Plus Minus
„Mesos”: Szare komórki ludzi pierwotnych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama