Jan Śpiewak: Sędziowie nienawidzą mnie bardziej niż Ziobry

To jest demoralizujące, że jedna partia od 18 lat ma absolutną władzę w stolicy. PiS nie jest w mieście żadną opozycją. Znacznie więcej zrobiły dla Warszawy ruchy miejskie. Ale przez ostatnie dwie kadencje zostały totalnie rozmasowane. W tej kampanii już ich nie ma - mówi dr. Jan Śpiewak, socjolog, publicysta, działacz społeczny.

Publikacja: 09.02.2024 10:00

Gdyby nie TSUE, to sądy w Polsce działałyby w interesie banków, deweloperów i tych, którzy mają pien

Gdyby nie TSUE, to sądy w Polsce działałyby w interesie banków, deweloperów i tych, którzy mają pieniądze. Tak jak działały w interesie ludzi od dzikiej reprywatyzacji – mówi Jan Śpiewak

Foto: FORUM

Plus Minus: Tyle procesów o zniesławienie na koncie, a pan ciągle ma niewyparzony język. Na dodatek rzucił się pan na narodową świętość, czyli na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. O co panu chodzi?

O prywatyzację państwa. Zabytkowy głośnik z Sali Kongresowej, który prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wystawił na licytację, jest własnością miasta, a nie jego prywatną. Szymon Hołownia sprzedaje barierkę z własnym autografem, jakby należała do niego. Tylko czekam, aż ktoś wystawi na aukcję pomnik Józefa Poniatowskiego, który stoi przed Pałacem Prezydenckim!

Pozostało 97% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Plus Minus
Irena Lasota: Rządzący nad Wisłą są niekonsekwentnymi optymistami