Józef Orzeł: Platforma jest równie dyktatorska jak PiS

Prawo i Sprawiedliwość mimo swojej retoryki jest mniej rewolucyjne w działaniach niż PO. Ten zapał rewolucyjny odbije się na Platformie, bo już doszła do punktu, w którym, żeby zrobić następny krok, musi przekroczyć prawo - mówi Józef Orzeł, polityk i ekonomista.

Aktualizacja: 01.01.2024 14:59 Publikacja: 29.12.2023 17:00

Już w styczniu zobaczymy, czy zasadnicza zmiana w PiS jest możliwa – uważa Józef Orzeł. Ujawnia, że

Już w styczniu zobaczymy, czy zasadnicza zmiana w PiS jest możliwa – uważa Józef Orzeł. Ujawnia, że „PiS chce szybko powołać niezależny ruch obrony suwerenności państwa (przed centralizacją UE)”. – Ale jeśli tym „niezależnym” ruchem będzie kierować PiS (a nie aktywiści społeczni – red.), to nic z tego nie wyjdzie i PiS znajdzie się na drodze do seryjnego przegrywania wyborów – mówi.

Foto: Robert Gardziński

Plus Minus: Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński na wewnętrznym posiedzeniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości miał powiedzieć, że gdyby PiS rządziło jeszcze trzecią kadencję, to degrengolada moralna w tej partii byłaby jeszcze większa. Czy PiS dotknęła degrengolada moralna?

Tak.

Pozostało 99% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Upadek kraju cedrów
Plus Minus
Jan Maciejewski: Granica milczenia