Kataryna: Mamy prawo dowiedzieć się po co Kaczyński kupił u Dudy czas dla Morawickiego

Stanisław Janecki: „Tusk został modelowo ograny i okpiony, choć sądził, że to on ogrywa Morawieckiego i Kaczyńskiego. Przejdzie do historii jako najdłużej czekający w kolejce szef rządu, mimo że nikogo innego w tej kolejce nie ma. Podtrzymanie pustego przebiegu tej przyszłej władzy przez dwa miesiące po wyborach to wyłącznie straty wizerunkowe i pod względem wiarygodności”.

Publikacja: 15.12.2023 17:00

Kataryna: Mamy prawo dowiedzieć się po co Kaczyński kupił u Dudy czas dla Morawickiego

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Gdyby ten wybitny interpretator rzeczywistości odstawił na chwilę słoik z wazeliną, może zaczęłoby do niego docierać, że z tego żenującego dwumiesięcznego spektaklu „ogrywania” przez sztuczne przeciąganie oddania władzy zapamiętane zostanie nie to, że Donald Tusk musiał trochę dłużej czekać, ale to, do czego posunęła się Zjednoczona Prawica, żeby trochę dłużej posiedzieć przy (nie lubię tego słowa, ale w ostatnich tygodniach okazało się szczególnie adekwatne) korycie.

Pozostało 85% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Upadek kraju cedrów
Plus Minus
Jan Maciejewski: Granica milczenia