Andrzej Drzycimski: Lech Wałęsa miał też momenty autorefleksji

Lech Wałęsa miał też momenty autorefleksji. Nieraz mawiał: „Czasy zawodowców w polityce dopiero przyjdą, dla mnie wtedy nie będzie miejsca” - mówi Andrzej Drzycimski, rzecznik prezydenta Lecha Wałęsy w latach 1990–1994.

Publikacja: 29.09.2023 17:00

Prezydent Lech Wałęsa i Andrzej Drzycimski podczas obrad Krajowego Porozumienia Komisji Zakładowych

Prezydent Lech Wałęsa i Andrzej Drzycimski podczas obrad Krajowego Porozumienia Komisji Zakładowych NSZZ Solidarność tzw. Sieci w Zdzieszowicach, marzec 1993 r.

Foto: Janusz Mazur/pap

Plus Minus: Urodziny Lecha Wałęsy przypadające 29 września to były wielkie wydarzenia towarzyskie i polityczne. Czy w tym roku będzie podobnie?

Powinno, bo to jest podwójna rocznica – 80. urodziny Lecha Wałęsy i 40. rocznica otrzymania przez niego Pokojowej Nagrody Nobla. Lech Wałęsa otrzymał z okazji Nobla bardzo wiele gratulacji, łącznie z osobistymi gratulacjami od Ojca Świętego. Natomiast urodziny to było wydarzenie, na które często przyjeżdżali ci, którzy chcieli coś załatwić.

Pozostało 98% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
(Nie)chciany prezydent
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Plus Minus
Ksawery Szlenkier: Tęsknię za beatem 4/4
Plus Minus
Jan Maciejewski: Stało się
Plus Minus
Jan Bończa-Szabłowski: Badał kapitalizm metodą obserwacji uczestniczącej
Plus Minus
Wolność motyla