Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 10.09.2025 04:44 Publikacja: 13.01.2023 10:00
Kardynałowie podczas pogrzebu Benedykta XVI, Watykan, 5 stycznia 2023 r.
Foto: Filippo MONTEFORTE/AFP
Ostatni dzień roku jako dzień śmierci papieża seniora poddaje oczywisty punkt wyjścia w interpretacji tego wydarzenia: wraz z odejściem Benedykta XVI kończy się pewna epoka w Kościele. Nie jest już jednak bynajmniej łatwo określić, co, jak i czy w ogóle miałoby dobiegać końca. Chodzi przecież o historię wspólnoty, której właściwa interpretacja – zgodnie z nauczaniem samego Benedykta XVI – może być odnaleziona wyłącznie z zachowaniem hermeneutyki ciągłości.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Film „Zniknięcia” okazał się przyjemnym horrorem. Historia zaginięcia dzieci, które pewnego dnia wyszły z domu i...
W powieści Elżbiety Cherezińskiej Chrobry przedstawiony jest jako swój chłop, co to i wypić, i pochędożyć lubi....
„Przyjaciele muzeum” to lektura długa i żmudna. Nie przynosi, niestety, adekwatnej satysfakcji czytelniczej.
„Mafia: The Old Country” funduje wycieczkę na Sycylię z początków XX w.
„Lato 69” nie jest wyłącznie sprośną komedią młodzieżową, choć kilku pikantnych scen faktycznie tu nie brakuje.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas