Reklama

Joanna Szczepkowska: Czy śmierć pani Izy można nazwać błędem?

Od czasu porażającej śmierci pani Izy z Pszczyny słucham uważnie komentarzy, zwłaszcza tych ze strony partii rządzącej.

Publikacja: 12.11.2021 16:00

W sobotę w całej Poslce odbyły sie protesty pod hasłem "Ani jednej więcej"

W sobotę w całej Poslce odbyły sie protesty pod hasłem "Ani jednej więcej"

Foto: Fotorzepa, Ada Michalak

Typowym dla nich, pozornie zrównoważonym, tonem powtarzają jedno: ta śmierć nie ma nic wspólnego z prawem dotyczącym aborcji. To był błąd lekarski, błąd ludzki.

Prawo stanowi, że w przypadku zagrożenia życia matki należy ratować ją jako pierwszą, niezależnie od konsekwencji dla płodu. Pytanie nasuwa się samo – skoro jest tak dobrze, tak jasno, tak jednoznacznie, to dlaczego jest tak tragicznie i dlaczego pani Iza nie żyje?

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Plus Minus
„Bałtyk”: Czy warto było
Plus Minus
„Lucky Jack”: Trzy cytryny, cztery wiśnie
Plus Minus
„Lekarz w Himalajach”: Góry i medycyna
Plus Minus
„Obcy: Ziemia”: Satyra na kulturę start-upów
Plus Minus
Gość „Plusa Minusa” poleca. Jacek Kopciński: Proza wożona pod siodłem
Reklama
Reklama