Reklama

Bogusław Ziętek: PiS będzie rządził przez dwadzieścia lat

Trzeba przestrzegać ludzi przed pokusą całkowitego zdania się na partię Kaczyńskiego. Bo jeżeli rozbroi się społeczeństwo z aktywności, to się je po prostu ogłupi - mówi Bogusław Ziętek, związkowiec, założyciel Solidarności '80 i Sierpnia '80.

Aktualizacja: 14.10.2018 10:25 Publikacja: 12.10.2018 01:01

Bogusław ZIętek: – W roku 1980 nie było ważne, pod jakim szyldem idziemy. Dziś to myślenie w Solidar

Bogusław ZIętek: – W roku 1980 nie było ważne, pod jakim szyldem idziemy. Dziś to myślenie w Solidarności całkowicie zaginęło

Foto: EAST NEWS

Plus Minus: Kilka lat temu powiedział pan, że należy do pokolenia, które straciło swoją szansę polityczną. Skąd taka konstatacja?

Uważam, że przegraliśmy naszą szansę polityczną, bo wywodzimy się z wielkiej rewolucji sierpnia 1980 roku, która doprowadziła do zmian ustrojowych w 1989 roku, a potem ja i wielu ludzi, którzy tworzyli pierwszą Solidarność, praktycznie już tylko przegrywaliśmy.

Pozostało jeszcze 98% artykułu

RP.PL i The New York Times

Kup roczną subskrypcję RP.PL i ciesz się dostępem do The New York Times!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Plus Minus
Maroko na mundialu chce mieć największy stadion świata. Puchar Afryki to wstęp
Plus Minus
Pieśń wigilijna 1951
Plus Minus
„Prada. Historia rodziny”: Otworzyłem małą firemkę, która rozwinęła się z biegiem czasu
Plus Minus
Jak człowiek może stać się Bogiem
Plus Minus
Jan Maciejewski: Większe opiewamy sprawy
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama