Reklama

Prof. Ewa Łętowska: Pogoń za króliczkiem jako realizacja kompetencji Fransa Timmermansa

Problem z postępowaniem dyscyplinarnym dotyczącym sędziów to nie tylko sprawa już zapadłych, nielicznych werdyktów Izby Dyscyplinarnej SN. To problem wątpliwości związanych z konstytucyjnością jej powołania - pisze prof. Ewa Łętowska.

Aktualizacja: 08.04.2019 20:09 Publikacja: 08.04.2019 19:11

Ewa Łętowska

Ewa Łętowska

Foto: tv.rp.pl

W „Rzeczpospolitej" z 4 kwietnia ukazał się komentarz Tomasza Pietrygi „Timmermans wciąż goni króliczka", w którym skrytykował tytułowego bohatera za „otwieranie nowego frontu przeciw krytyce naruszeń praworządności w Polsce niespełna dwa miesiące przed nowym rozdaniem w UE", skoro „spodziewany reset kadrowy po wyborach może zupełnie zmienić sposób patrzenia na kwestie praworządności w Polsce, na Węgrzech czy w Rumunii". Napisał, że „Timmermans desperacko walczy o fotel KE w nowym rozdaniu".

Pozostało jeszcze 95% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Opinie Prawne
Piotr Mgłosiek: Nielegalne prawybory do KRS to pułapka na sędziów
Opinie Prawne
Michał Romanowski, Julia Juźko: Państwo nie może zarabiać na własnym bezprawiu
Opinie Prawne
Robert Gwiazdowski: Naród nie ma żadnej władzy
Opinie Prawne
Piotr Szymaniak: Problem neosędziów łatwiej rozwiązać „ustawką” niż ustawą
Opinie Prawne
Paulina Kieszkowska: Refundacja a ochrona patentowa – mniej mitów, więcej faktów
Reklama
Reklama