Sprawdź wyniki Rankingu Kancelarii Prawniczych 2016

Oto prawnik Pro Bono 2016

Zobacz galerię Rankingu Kancelarii Prawniczych 2016

Trzeba się znać także, a może nawet przede wszystkim – na biznesie. Czyli również na finansach, technologiach, zarządzaniu, sprzedawaniu... Przewidywać rozmaite ryzyka na przyszłość – nie tylko prawne, ale i gospodarcze czy polityczne. Długo by wymieniać. Jedno jest pewne – prawnicy nie odpowiadają już wyłącznie za bezpieczeństwo prawne, ale także za opłacalność danego przedsięwzięcia.

Gdzie mają najwięcej pracy? Na pewno nadal sporo się dzieje w nieruchomościach – w tym roku po raz pierwszy wyłoniliśmy tu wiodące transakcje rynkowe. Kancelarie wciąż prowadzą masę sporów sądowych oraz arbitrażowych. W cenie jest obsługa spraw związanych z e-commerce, technologiami i rynkiem medycznym. Wciąż dobrze się mają zamówienia publiczne. A klienci kancelarii coraz skuteczniej chronią swoją własność intelektualną – nie tylko prawa autorskie, lecz także patenty oraz znaki towarowe.

W biznesie nie zawsze jest różowo, więc coraz więcej spraw to te karne gospodarcze czy karne skarbowe. Dlatego w tegorocznej edycji rankingu postanowiliśmy wyróżnić kancelarie zajmujące się prawem karnym dla biznesu.

Jednak to, co cieszy najbardziej, to coraz większa aktywność polskich prawników za granicą. Widać to wyraźnie w rynkowej części naszego zestawienia, gdzie po raz pierwszy pojawiły się transakcje transgraniczne. Spółka z Grajewa przejmująca swoją spółkę matkę z Niemiec? Dla naszych prawników to bułka z masłem!