Reklama
Rozwiń
Reklama

Cyfryzacja a sprawa polska

Widzowie komedii „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" z pewnością zapamiętali dialog o dojeździe do pracy. „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie" – mówi bohater i zaczyna opowiadać, jak to kładzie się spać ubrany, jedzie z transportem mleka, kolejką, tramwajem i autobusem. Każda przesiadka to komunikacyjny horror.

Aktualizacja: 21.01.2018 20:59 Publikacja: 21.01.2018 20:00

Cyfryzacja a sprawa polska

Foto: Fotolia

„Bardzo dobre połączenie" przypomniałem sobie przy okazji uruchomienia przez resort finansów tzw. wykazów podatników. Mają one służyć przedsiębiorcom do weryfikacji kontrahentów. W tym – eliminowania ewentualnych oszustów VAT.

Wygląda to w praktyce tak, że firmę trzeba sprawdzić na stronie ministerstwa. Najpierw w wykazie wykreślonych płatników VAT. Potem w wykazie wykreślonych, ale następnie przywróconych. A na koniec jest jeszcze wykaz czynnych podatników VAT. Ich także trzeba dokładnie sprawdzić. „Bardzo dobra weryfikacja" – chciałoby się powiedzieć!

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Sowiecki słoń w sercu Warszawy
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Opinie Ekonomiczne
Tajwan puka do drzwi Interpolu
Opinie Ekonomiczne
Prof. Gorynia: Czy ekonomia może być fascynująca?
Opinie Ekonomiczne
Dr Marcin Murawski: Kryzys w ochronie zdrowia w 2025 r. to fake news
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Zakład o złoto
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama