Reklama

Utoniemy w śmieciach

Wszyscy niby wiedzą, że odpady trzeba segregować, a większość nawet twierdzi, że tak robi. Wystarczy jednak popatrzeć po ulicach, by mieć pewność, że jest inaczej.

Aktualizacja: 07.07.2019 22:11 Publikacja: 07.07.2019 21:00

Utoniemy w śmieciach

Foto: Adobe Stock

Kontenery z podziałem na różnego rodzaju odpady można znaleźć coraz częściej, ale na większości ulic czy w innych miejscach publicznych dominuje wciąż zasada – śmieć to śmieć i nieważne gdzie, ważne, aby wyrzucić. Sukces, gdy trafi do kosza, przecież można zawsze rzucić tam, gdzie się stoi. Gdyby do Polski przeszczepić zasady z Japonii, gdzie kosze są tylko przy sklepach, a inne śmieci po prostu niesie się do domu, to chyba brodzilibyśmy w nich po kolana. Japończycy nawet po spacerze z psem zabierają woreczek z wiadomą zawartością do domowego kosza.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Opinie Ekonomiczne
Prostowanie podatku Belki: kierunek dobry, ale dlaczego tak późno?
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Voigt: Niestabilność polityczna na świecie zwiększa znaczenie kryptowalut
Opinie Ekonomiczne
André Mierzwa: Jak Francja leczy swoją służbę zdrowia
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Zwycięstwo na punkty
Opinie Ekonomiczne
Marek Kutarba: Czołgi K2: sukces po długich negocjacjach?
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama