Chodzi o Hugh Grosvenor'a hrabiego Westminsteru i dziedzica fortuny zmarłego we wtorek w wieku 64 lat Geralda Cavendisha Grosvenor'a. Ojciec Hugh był przez lata najbogatszym obywatelem Zjednoczonego Królestwa. Jego firma developerska Grosvenor Group posiadała aktywa warte 19 mld dol. Majątek samego Grosvenor'a z rodziną Bloomberg oceniał w minionym roku na 12,3 mld dol.

Dziś agencja podała, że syn zmarłego króla wyspiarskich nieruchomości stał się najmłodszym miliarderem świata. Ma hektary ziemi i nieruchomości w najdroższych miejscach Londynu - London's Belgravia, Mayfair a także wiejskie siedziby i oczywiście udziały w wartej 19 mld dol. firmie.

Jaki jest związek młodego bogacza z Puszkinem? Jak podaje gazeta RBK, jest on potomkiem największego poety Rosji po linii matki. Młodsza córka Aleksandra Puszkina - Natalia poślubiła niemieckiego księcia Mikołaja Wilhelma Nassau. Ich córka Zofia była żoną wielkiego księcia Michaiła Romanowa, wnuka cara Mikołaja I.

Para zamieszkała w Anglii, tam urodziła im się córka Anastazja. Została ona jedną z najbogatszych mieszkanek Wyspy po wyjściu za mąż za diamentowego króla Harolda Wagnera. Ich córka Natalia jest matką Hugh.