Według oficjalnych danych, w Korei Północnej do czwartku nie wykryto żadnego przypadku koronawirusa SARS-CoV-2. Teraz państwowa agencja KCNA informuje, że łącznie w kraju stwierdzono 820 620 podejrzanych przypadków, z których 324 550 jest w trakcie leczenia. Liczba zgonów wzrosła do 42.

Według agencji, władze podejmują "szybkie państwowe środki nadzwyczajne" w celu opanowania epidemii. Jak zaznacza agencja Reutera, nic nie wskazuje, by Pjongjang przyjął międzynarodowe oferty szczepionek na COVID-19.

Czytaj więcej

Korea Północna wystrzeliła pociski balistyczne

"Wszystkie prowincje, miasta i powiaty w kraju zostały całkowicie zamknięte" - podała KCNA w niedzielę dodając, że od rana 12 maja przeprowadzane są "rygorystyczne i intensywne badania wszystkich ludzi".

W sobotę przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył, że rozprzestrzenianie się COVID-19 doprowadziło w kraju do "wielkiego zamieszania" i wezwał do walki w celu przezwyciężenia epidemii.

Mimo lockdownu, tego samego dnia Kim i inni wysocy rangą urzędnicy uczestniczyli w pożegnaniu zmarłego Yang Hyong Sopa, przewodniczącego Prezydium Najwyższego Zgromadzenia Ludowego w latach 1983–1998.