Reklama

Ile osób zachorowało w Polsce na grypę w lutym 2021 roku? Duży spadek

Od 1 do 15 lutego w Polsce wykryto 95 055 zakaże grypą lub podejrzeń zakażeń grypą - wynika z danych podawanych przez PZH Narodowy Instytut Higieny.

Publikacja: 23.02.2021 13:46

Ile osób zachorowało w Polsce na grypę w lutym 2021 roku? Duży spadek

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

arb

W analogicznym okresie 2020 roku w Polsce wykryto 393 676 zakażeń grypą i podejrzeń zakażeń grypą. Oznacza to, że w 2021 roku obserwujemy spadek liczby zakażeń rok do roku o 75,86 proc.

Między 1 a 15 lutego w Polsce nie stwierdzono ani jednego zgonu z powodu grypy. Rok wcześniej w analogicznym okresie zmarło sześć osób zakażonych grypą.

W 2020 roku między 1 a 15 lutego z powodu grypy hospitalizowano 2428 osób. W tym roku, w analogicznym okresie, liczba hospitalizowanych z powodu grypy wynosi 164. Oznacza to spadek liczby hospitalizacji rok do roku o 93,25 proc.

Z kolei w porównaniu z okresem 1-15 lutego w 2019 roku liczba zakażeń i podejrzeń zakażeń grypą i zgonów z powodu grypy spadła w 2021 roku jeszcze bardziej znacząco.

W 2019 od 1 do 15 lutego wykryto 486 585 zakażeń grypą i podejrzeń zakażeń grypą, w okresie tym zmarło 40 osób chorujących na grypę.

Reklama
Reklama

Jeśli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce to między 1 a 15 lutego 2021 roku wykryto ich 80 788 (bierzemy pod uwagę dane raportowane między 2 a 16 lutego ponieważ o bilansie danej doby resort zdrowia informuje w kolejnym dniu - red.). W okresie tym zmarło 3 552 chorych na COVID-19.

Ochrona zdrowia
Kardiologia - ważna reforma, na którą może zabraknąć pieniędzy
Ochrona zdrowia
Piotr Gałecki, konsultant krajowy ds. psychiatrii: Ratowanie życia nie powinno oznaczać łamania prawa
Ochrona zdrowia
Jak partie chcą ratować system ochrony zdrowia w Polsce
Ochrona zdrowia
Izby porodowe w miejsce likwidowanych porodówek. Co z bezpieczeństwem pacjentek i noworodków?
Ochrona zdrowia
Na ratunek z sercem. Jak działa polski system transplantacji organów
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama