Reklama
Rozwiń

MZ: Od piątku skierowania na trzecią dawkę dla dzieci w wieku 12-15 lat

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od 28 stycznia zacznie wystawiać skierowania na dawkę przypominającą (trzecią) szczepionki dla dzieci w wieku 12-15 lat.

Publikacja: 27.01.2022 13:53

Szczepienie na COVID-19

Szczepienie na COVID-19

Foto: AFP

arb

"Minister Zdrowia mając na uwadze zalecenie Zespołu ds. Szczepień Ochronnych z dnia 26 stycznia 2022 r. uwzględniające stanowisko WHO z dnia 21 stycznia 2022 r. oraz stanowisko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) z dnia 5 stycznia 2022 r., informuje, że od dnia 28 stycznia 2022 r. rozpocznie się proces wystawiana skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 12 rok życia" - czytamy w komunikacie.

Dzieci w wieku 12-15 lat będą otrzymywać jako dawkę przypominającą szczepionkę Pfizer/BioNTech.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Ochrona zdrowia
Wiceminister zdrowia Marek Kos: Szpital nie powinien zarabiać
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Ochrona zdrowia
Szpital nie powinien zarabiać
Ochrona zdrowia
NFZ to najtańszy płatnik publiczny w Europie, ale nie ma powodów do dumy
Ochrona zdrowia
Wiceprezes NFZ: Popieram częściowe zamrożenie płac w ochronie zdrowia
Ochrona zdrowia
Opieka koordynowana na pół gwizdka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama