W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem wykrywanych w Australii zmniejsza się, jednak liczba zakażonych w szpitalach utrzymuje się na rekordowym poziomie.

W ciągu ostatniej doby w stanach Nowa Południowa Walia, Wiktoria i Queensland, trzech najludniejszych stanach kraju, zmarło 74 zakażonych koronawirusem. Dotychczas największą liczbę zgonów zakażonych w ciągu doby raportowano 13 stycznia, gdy władze podały informację o śmierci 57 zakażonych.

- Dzisiejszy dzień jest bardzo trudny dla naszego stanu - powiedział premier Nowej Południowej Walii, Dominic Perrottet, w dniu, w którym władze tego stanu poinformowały o śmierci 36 zakażonych koronawirusem (największa dobowa liczba zgonów zakażonych w Nowej Południowej Walii od początku epidemii.

Czytaj więcej

Australia: W kraju brakuje testów na obecność koronawirusa

Perrottet, który konsekwentnie wyklucza możliwość wprowadzenia ostrzejszych obostrzeń w związku z obecną falą zakażeń, zapewnił jednocześnie, że szpitale na terenie stanu nadal są w stanie poradzić sobie z rosnącą liczbą pacjentów.

Tymczasem w stanie Wiktoria, w związku z rosnącą liczbą hospitalizacji zakażonych, ogłoszono w szpitalach "kod brązowy", który oznacza, że dyrekcje szpitali mogą zaprzestać świadczenie usług, które nie są niezbędne do ratowania życia chorych. "Kod brązowy" daje też dyrektorom szpitali prawo do odwoływania urlopów pracowników.

Władze podkreślają, że wielu zakażonych trafiających do szpitali to niezaszczepieni młodzi ludzie.

2 757

Tylu zakażonych zmarło w Australii od początku epidemii koronawirusa w tym kraju

W ciągu ostatniej doby w Australii wykryto ok. 67 tys. zakażeń (dane pochodzą ze stanów Nowa Południowa Walia, Wiktoria, Queensland i Tasmania - inne stany i terytoria jeszcze nie podały danych) - znacząco mniej niż rekordowe 150 tys. zakażeń, o których władze informowały 13 stycznia.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

W Australii wykryto ok. 1,6 mln zakażeń koronawirusem od początku epidemii, z czego 1,3 mln w ostatnich dwóch tygodniach. Liczba zgonów zakażonych wynosi jak dotąd 2 757.