O słowach Johnsona poinformował jego rzecznik. Miały one paść na spotkaniu brytyjskiego gabinetu poświęconym aktualnej sytuacji epidemicznej w Wielkiej Brytanii.

Premier miał stwierdzić, że na razie "jest za wcześnie, by wyciągać wnioski na temat charakterystyki wariantu Omikron". Ale, jak dodał, wstępne przesłanki wskazują, iż jest on bardziej zakaźny niż wariant Delta - poinformował rzecznik brytyjskiego premiera.

336

Tyle zakażeń wariantem Omikron wykryto jak dotąd w Wielkiej Brytanii

Rzecznik Johnsona poinformował jednocześnie, że na posiedzeniu gabinetu nie było dyskusji na temat przejścia do planu B w walce z epidemią koronawirusa w Wielkiej Brytanii. "Plan B" oznaczałby przywrócenie ostrzejszych obostrzeń na Wyspach.

Czytaj więcej

Wiceszef rządu Szkocji: Róbcie test na COVID przed każdym wyjściem z domu

W Wielkiej Brytanii zidentyfikowano dotychczas 336 zakażeń wariantem Omikron - 261 w Anglii, 71 w Szkocji i cztery w Walii.

Minister zdrowia, Sajid Javid poinformował parlamentarzystów, że zakażenia wariantem Omikron wykryto na Wyspach u osób, które nie opuszczały w ostatnim czasie kraju, co oznacza, że w Wielkiej Brytanii dochodzi już do lokalnej transmisji tego wariantu.

Pojawienie się wariantu Omikron w Wielkiej Brytanii doprowadziło do przywróceniu obowiązku noszenia masek w sklepach i środkach transportu publicznego.


Autopromocja
FORUM ESG

Co warto wiedzieć o ESG? Jej znaczenie dla firm i gospodarki.

CZYTAJ WIĘCEJ