W Xuzhou zawieszono też długodystansowe połączenia autokarowe z innymi częściami Chin. Zamknięto też część wjazdów na autostrady prowadzące do i z miasta - informuje Reuters.

Władze miasta apelują do mieszkańców, aby nie opuszczali Xuzhou jeżeli nie jest to konieczne. Ci, którzy chcą wyjechać, muszą wykazać się negatywnym wynikiem testu na COVID, zrobionego w ciągu 48 godzin przed opuszczeniem miasta.

Czytaj więcej

Nowy wariant wirusa. Wielka Brytania wstrzymuje loty z sześciu krajów Afryki

Władze Xuzhou nakazały też zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach do niedzieli oraz przełożenie dużych zgromadzeń publicznych, takich jak koncerty czy imprezy sportowe.

Zakażenie wykryte w Xuzhou wykryto u osoby, która miała kontakt z jedną z osób, u których wykryto objawowe, lokalne zakażenie koronawirusem w Szanghaju W ciągu ostatniej doby w Szanghaju wykryto trzy objawowe, lokalne zakażenia koronawirusem - to pierwsze takie przypadki w mieście od sierpnia.

4 636

Tyle osób zmarło po zakażeniu koronawirusem w Chinach

W związku z wykryciem zakażeń władze Szanghaju zakazały biurom podróży w mieście organizowania wycieczek z Szanghaju do innych prowincji Chin. W zamieszkiwanym przez 24,9 mln osób mieście zamknięto też kilka osiedli, uznanych za strefy wysokiego ryzyka zakażeniem. Dwa szpitale wstrzymały stacjonarne przyjmowanie pacjentów. 

Nowe, lokalne zakażenia w Chinach wykryto zaledwie kilka dni po tym, jak władzom udało się wygasić największe jak dotąd ognisko zakażeń wariantem Delta koronawirusa. Władze Chin stosują politykę "zero COVID", której celem jest wykrywanie i wygaszanie wszystkich ognisk zakażeń koronawirusem, które pojawią się w kraju tak szybko, jak to możliwe.

Dotychczas w Chinach wykryto 98 583 objawowe zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 4 636 chorych na COVID-19.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ