W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 52 009 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 115 chorych na COVID-19. Ostatni raz dobowa liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła na Wyspach 50 tysięcy 17 lipca. W lipcu w Wielkiej Brytanii, w związku z postępami programu szczepień, zniesiono niemal wszystkie obowiązujące w tym kraju obostrzenia.

Od kilku dni dobowa liczba zakażeń koronawriusem SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii przekracza 40 tysięcy. Łącznie, w ciągu ostatnich 7 dni w kraju wykryto 327 537 zakażeń - co stanowi wzrost tydzień do tygodnia o 17,9 proc.

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykonano 49 080 szczepień na COVID-19 pierwszą dawką - co najmniej jedną dawką zaszczepionych jest 49 554 407 mln Brytyjczyków. W pełni zaszczepionych jest 45 460 122 mieszkańców kraju.

45 460 122

Tylu mieszkańców Wielkiej Brytanii jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii zmarło 139 146 osób zakażonych koronawirusem (to osoby, u których zgon nastąpił w ciągu 28 dni od uzyskania pozytywnego wyniku testu na COVID-19). 

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson przyznał, że liczba zakażeń koronawirusem w kraju jest "wysoka". Podkreślił, że "obserwuje uważnie liczby każdego dnia".

Jednocześnie Johnson podkreślił, że jeśli chodzi o walkę z COVID-19 jego rząd "trzyma się swojego planu". Jak dotąd rząd Johnsona odrzuca apele o sięgnięcie po "plan B" i przywrócenie części obostrzeń przed nastaniem zimy, gdy liczba zakażeń może jeszcze wzrosnąć, co będzie wiązać się z dużą presją na system ochrony zdrowia.

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii, Sajid Javid, spodziewa się nawet 100 tysięcy zakażeń koronawirusem dziennie w przededniu zimy.

Czytaj więcej

Połowa mieszkańców Łotwy jest w pełni zaszczepiona. Na zdjęciu: centrum szczepień w Rydze
Koronawirus na Łotwie: Ofiary telewizyjnej propagandy
Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ