Reklama

YIT łączy się z Lemminkäinen

Budowlane koncerny z Finlandii łączą siły. Grupa prowadzi ekspansję w segmencie mieszkaniowym Polsce.

Publikacja: 01.02.2018 10:07

YIT łączy się z Lemminkäinen

Foto: materiały prasowe

W wyniku fuzji fińskich przedsiębiorstw YIT i Lemminkäinen powstała jedna z największych firm budowlanych w Europie z przychodami rzędu 3,4 mld euro. Połączone spółki działają pod szyldem YIT od 1 lutego 2018 r. Grupa będzie zatrudniać blisko 10 tys. pracowników w Finlandii oraz Rosji, Szwecji, Norwegii, Danii, Estonii, Estonii, Łotwie, Litwie, Czechach, Słowacji i Polsce.

YIT jako deweloper jest obecny na polskim rynku od jesieni 2015 r. Spółka zrealizowała I etap osiedla Nordic Mokotów w Warszawie (119 mieszkań) i buduje kolejny (97 lokali). W planach jest trzecia faza (ponad 100 mieszkań).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Nieruchomości
Klienci wracają na rynek mieszkań. Powiało optymizmem
Nieruchomości
Wynajem mieszkań: górą kalkulacja czy emocje?
Nieruchomości
Czy będą jesienne żniwa na rynku nieruchomości
Nieruchomości
Czy deweloperzy pokazują ceny mieszkań? Sprawdzamy
Nieruchomości
Kupować mieszkanie czy czekać
Reklama
Reklama