Aparthotel – luksus, na którym można zarobić

Rynek hotelowy to atrakcyjna alternatywa dla inwestorów indywidualnych. Nie można jednak ślepo wierzyć zapewnieniom o gwarantowanych stopach zwrotu

Aktualizacja: 24.06.2018 19:36 Publikacja: 24.06.2018 19:26

Inwestowanie w hotel można porównać z inwestowaniem w produkt finansowy – akcentowano w dyskusji

Inwestowanie w hotel można porównać z inwestowaniem w produkt finansowy – akcentowano w dyskusji

Foto: Piotr Wittman

Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, Trójmiasto. Do tego miejscowości turystyczne: Kołobrzeg czy Zakopane. W tych miejscach hotelarze nie mogą narzekać na obłożenie.

Liczba hoteli i miejsc hotelowych wzrasta z roku na rok. Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że w zeszłym roku wydano 246 pozwoleń na budowę dotyczących budynków zamieszkania zbiorowego, hoteli oraz budynków zakwaterowania turystycznego. Do użytkowania oddano natomiast 312 takich obiektów. Które regiony w Polsce mają już pełne obłożenie, jeśli chodzi o hotelowy krajobraz, i co rynek ma do zaoferowania prywatnym inwestorom – o tym m.in. dyskutowano podczas panelu „Nowe sposoby inwestowania w hotele – szanse i wyzwania" na Poland Capital Summit – imprezie towarzyszącej Europejskiemu Kongresowi Finansowemu.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Nieruchomości
Sezon na działki letniskowe. Ile za nieruchomość na wakacje?
Nieruchomości
Jakie mieszkanie na kredyt?
Nieruchomości
10,2 mln euro kredytu na ukończenie magazynu pod Warszawą
Nieruchomości
Inwestorzy zameldują się na rynku magazynów?
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Nieruchomości
Czeski inwestor MY Park na zakupach w Polsce