Giełdowy deweloper podpisał umowę z generalnym wykonawcą, firmą Karmar, na wybudowanie II etapu osiedla Ursus Centralny, liczącego 251 mieszkań, z czego 40 proc. już sprzedanych lub zarezerwowanych.

Prace ruszą niezwłocznie, zakończenie planowane jest w październiku 2021 r.

– Ursus Centralny to jeden z naszych motorów sprzedaży. Na początku marca uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę II etapu inwestycji. Jeszcze przed jego wydaniem, niemal 100 mieszkań w tym etapie objętych było umowami rezerwacyjnymi. Wszystkie zostały już zamienione na umowy deweloperskie. Tym samym, mimo trudnej sytuacji na rynku związanej z epidemią koronawirusa, marzec był dla nas miesiącem bardzo wysokiej sprzedaży – skomentował Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronsona.

Całe osiedle ma liczyć 1,6 tys. mieszkań. Na I etap przypadło 138 lokali, które zostaną oddane do użytkowania na początku 2021 r. Deweloper znalazł nabywców na 80 proc. I etapu.

Z raportu bieżącego wynika, że Karmar otrzyma 60,25 mln zł wynagrodzenia plus VAT za wybudowanie 13,5 tys. mkw. powierzchni do sprzedaży. Oznacza to koszty budowy rzędu 5,5 tys. zł na mkw.