Cordia przeprowadziła na macierzystym rynku drugą gigantyczną emisję obligacji, pozyskując niemal 38 mld forintów, czyli 480 mln zł. Część wpływów ze sprzedaży dziesięcioletnich papierów zostanie zainwestowana w Polsce – na razie nie określono, jaka. Deweloper, który poza Węgrami i Polską działa w Rumunii i Hiszpanii, chce kupować grunty, nie wyklucza też przejęć.

Dzięki pozyskaniu jesienią ub.r. równowartości 575 mln zł z pierwszej emisji obligacji Cordia przejęła giełdowy Polnord, obejmując akcje nowej emisji za 135 mln zł i dokupując papiery w wezwaniu (teraz Węgrzy kontrolują 93 proc. kapitału). 


- Przejęcie Polnordu przyniosło firmie natychmiastowy zysk i potwierdziło, że kierunek, który obraliśmy, jest właściwy. Z całą pewnością będziemy go kontynuować. Zamierzamy przeznaczyć środki na inwestowanie w grunty, a potencjalnie również na zakup innych spółek deweloperskich – skomentował Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska i jednocześnie prezes Polnordu.