Dla Echo Investment wielofunkcyjne projekty realizowane na dużych działkach to filar strategii. Spółka zrealizuje kolejną tego typu inwestycję na warszawskich Kabatach, przy stacji metra, na 4,5-ha działce kupionej w zeszłym roku od Tesco.

Projekt przewiduje budowę mieszkań – budynki będą osadzone nietypowo, na filarach - oraz lokali gastronomicznych i usługowo-handlowych. Dopełnieniem będzie ogólnodostępny park. Spółka na razie przedstawiła koncepcję zagospodarowania, przewiduje że na działce powstanie około 300 mieszkań.

– Projekt na Kabatach wpisuje się w naszą filozofię tworzenia miejsc, które przyciągają ludzi, tzw. „destinations”, miastotwórczych, wielofunkcyjnych kwartałów. Czerpie z charakterystyki miejsca i lokalnego kontekstu. Kabaty są rodzinne, przyjazne i zielone, więc wszystkie te cechy uwzględniliśmy w naszej koncepcji. Chcemy, by było to centrum spotkań, przyjazna przestrzeń miejska, służąca sąsiadom i nowym mieszkańcom Kabat – skomentował Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment. Spółka realizuje teraz duże projekty „destinations” w stolicy (Browary Warszawskie) i łodzi (Fuzja).

W I połowie 2020 r. deweloper sprzedał 653 mieszkania, o 1,6 proc. więcej niż rok wcześniej.