Reklama
Rozwiń
Reklama

NREP też wchodzi w mieszkania na wynajem

Skandynawski fundusz kupuje od fińskiego YIT ponad tysiąc lokali jako fundament polskiego portfela.

Publikacja: 28.06.2021 09:43

NREP też wchodzi w mieszkania na wynajem

Foto: materiały prasowe

Skandynawski fundusz NREP zdecydowanie stawia na Polskę, a na celowniku są rynek logistyczny i PRS. Budżet na inwestycje to aż 500 mln euro. Spółka przejęła już niedawno 100 proc. akcji notowanego na GPW Biura Inwestycji Kapitałowych, dewelopera nieruchomości magazynowych.

Plany zakładają również budowę portfela mieszkań na wynajem. Początkowo oferta będzie kierowana do młodych profesjonalistów, singli i par bez dzieci, docelowo ma być skierowana do szerokiego grona klientów. Fundusz zawarł już umowę nabycia lokali od fińskiego dewelopera YIT. Wartość transakcji szacowana jest na około 100 mln euro. Dotyczy mieszkań w warszawskich projektach: budowanych już Parkur Residence (116 lokali) i Nordic Bemowo (99 lokali), a także szykowanych w tym roku do uruchomienia dwóch etapów Smartti Mokotów (odpowiednio 280 lokali co-livingowych i 578 mieszkań). Pierwsze mieszkania trafią na rynek w 2022 r.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Nieruchomości
Polska przyciąga centra danych. Rośnie popyt na usługi chmurowe
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Nieruchomości
Nowoczesne biura dla państwowych instytucji. Są konsolidacje
Nieruchomości
Spółdzielnie zbudują zasób dostępnych mieszkań?
Nieruchomości
Elewator we Wrocławiu wraca do gry. Powstaną mieszkania i lofty
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Nieruchomości
Invesco Real Estate kupuje centrum logistyczne na Śląsku
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama