>> Zmian nie widać nawet w ciągu kwartału – w lipcu 2009 r. za mkw. sprzedający chcieli średnio 8899 zł – tak wynika z danych portalu Oferty.net. Natomiast rok temu stawka ta oscylowała na poziomie 9575 zł – widać więc 6-proc. spadek. Jest to jednak niewiele, biorąc pod uwagę, że mamy za sobą rok gospodarczej bessy, która znacznie zahamowała obrót nieruchomościami. Sprzedawcy jednak ciągle liczą na to, że rynek drgnie i uda im się sprzedać lokum za stawkę z okresu prosperity.

>> Największej zmianie w ciągu miesiąca uległy średnie ceny mieszkań we Włochach (8,2 tys. zł za mkw.) i w Rembertowie (7,3 tys. zł za mkw.), gdzie analitycy portalu Oferty.net zanotowali wzrost rzędu 2,3 proc.

>> Największy spadek stawek wywoławczych miał ostatnio miejsce w Wesołej (7 tys. zł za mkw.) – o prawie 2 proc.

>> Nie zmieniły się natomiast średnie stawki mieszkań w najdroższych dzielnicach, czyli w Śródmieściu (11,7 tys. zł za mkw.) i na Żoliborzu (9,5 tys. zł za mkw.). Na Mokotowie (9,8 tys. zł za mkw.) doszło do kosmetycznych poprawek – ceny ofertowe zmalały o 0,2 proc., a na Ochocie (9,4 tys. zł za mkw.) wzrosły o 0,3 proc.