Portfel mieszkań na wynajem, budowany przez Vantage Development z inwestorem strategicznym, niemieckim funduszem TAG Immobilien, będzie funkcjonować pod marką Vantage Rent. Niemcy przejęli wrocławskiego dewelopera na początku tego roku, jako platformę do ekspansji w Polsce. Celem TAG Immobilen jest stworzenie w ciągu 3-5 lat portfela 8-10 tys. mieszkań na wynajem. Na macierzystym rynku fundusz zarządza 84 tys. lokali.

Pierwsze mieszkania pod szyldem Vantage Rent zostaną wprowadzone na rynek w przyszłym roku. Poza Wrocławiem deweloper ma na celowniku Poznań i Łódź. Z badań konsumenckich, przeprowadzonych dla Vantage Development na początku roku wynika, że dla najemców kluczowe są: cena najmu oraz bliskość miejsca pracy, czy nauki. - To, że mieszkańcy dużych miast nie chcą marnować czasu na długie dojazdy, jest całkowicie zrozumiałe. Mimo inwestycji w infrastrukturę drogową oraz komunikację miejską, transport pozostaje wciąż problemem dla wielu ośrodków miejskich. W tym kontekście, bliskość miejsca pracy, nauki czy po prostu centrum miasta jest niezwykle istotna. Dla osób, które poszukują takich lokalizacji, ale nie mogą lub nie chcą kupować mieszkania, najem instytucjonalny może być idealnym rozwiązaniem – skomentował Dariusz Pawlukowicz, członek zarządu Vantage Development.

Deweloper dalej część mieszkań - choć już w mniejszej skali - będzie sprzedawać. W zeszłym roku spółka znalazła nabywców na 941 lokali.