Działający w Warszawie, trójmieście i Wrocławiu deweloper sfinalizował zakup pakietu kontrolnego krakowskiej spółki Sento. Za 77 proc. akcji zapłacił ponad 35 mln zł.

Na koniec 2020 r. zakupiona firma miała w ofercie 130 mieszkań i 750 w banku ziemi (Dom Development odpowiednio). Spółka specjalizuje się w apartamentach i mieszkaniach o podwyższonym standardzie.

- Kraków to drugi po Warszawie rynek deweloperski w Polsce, miasto z ogromnym potencjałem, o dużej populacji, z utrzymującym się od lat silnym popytem. Zamierzamy wykorzystać bardzo wysokie zasoby finansowe, zaplecze operacyjne i know-how Grupy Dom Development oraz wieloletnie doświadczenie Sento na silnie rozproszonym rynku mieszkaniowym w Krakowie. Widzimy znaczny potencjał wzajemnych korzyści – skomentował Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.

- Dołączenie do Grupy Dom Development pozwoli nam na szybszy rozwój i zbudowanie szerszej i zdywersyfikowanej oferty, by jak najpełniej wykorzystać potencjał krakowskiego rynku – dodał Maciej Mączka, prezes Sento.

W I kwartale br. deweloperzy sprzedali w Krakowie 2,8 tys. mieszkań, co stanowiło ponad 14 proc. wyniku z sześciu największych aglomeracji. W całym 2020 r. było to odpowiednio 8,8 tys. i prawie 17 proc.