Zabytkowy dom z 1910 roku, w stylu typowym dla Long Island, ma powierzchnię około 360 metrów kwadratowych z 4 sypialniami, 3 łazienkami i jedną toaletą, a także nowoczesną kuchnią i salonem oraz zabytkowy kominek z polnych kamieni. Jeden z pokoi został zamieniony na małą siłownię.

Budynek stoi na niewielkiej, skalistej wyspie Potato Island, która ma powierzchnię 4451 metrów kwadratowych. To jedna z wysp znajdujących się na Long Island Sound.

Dom został wyremontowany i unowocześniony, łączy więc zalety zabytkowego domu z nowoczesnym miejskim apartamentem. Wokół domu jest tradycyjna drewniana weranda z zadaszeniem. Dodatkowo nowi właściciele będą mieli do dyspozycji zadbany trawnik na sporej części wyspy, podgrzewany basen oraz granitowe jacuzzi robione na zamówienie. Na wyspie jest też pomost i miejsce do cumowania jachtów.

Z wyspy do najbliższej miejscowość - Stony Creek w Connecticut jest 5 minut łodzią, a stamtąd  do Nowego Jorku jest zaledwie półtorej godziny samochodem.

Po raz pierwszy dom trafił na sprzedaż na początku 2014 roku z ceną 7 mln dolarów. Jednak nie znalazł kupca. Następnie cenę obniżono do 4,9 mln dolarów, ale przez lata nie było poważnej oferty. Dopiero we wrześniu tego roku znaleźli się chętni na kupno wyspy.