fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom na samotnej wysepce bez sąsiadów? Teraz może być Twój

christiesrealestate.com
Cisza, spokój i luksusowy dom całkiem niedaleko cywilizacji. Wszystko to znajduje się na skalistej Potato Island na zatoce Long Island Sound.

Zabytkowy dom z 1910 roku, w stylu typowym dla Long Island, ma powierzchnię około 360 metrów kwadratowych z 4 sypialniami, 3 łazienkami i jedną toaletą, a także nowoczesną kuchnią i salonem oraz zabytkowy kominek z polnych kamieni. Jeden z pokoi został zamieniony na małą siłownię.

Budynek stoi na Potato Island, która ma powierzchnię 4451 metrów kwadratowych. To jedna z wysp znajdujących się na Long Island Sound.

Z wyspy do najbliższej miejscowość - Stony Creek w Connecticut jest 5 minut łodzią, a do Nowego Jorku zaledwie półtorej godziny samochodem.

Dom i wyspa są do kupienia za 4,9 mln dolarów, czyli za ponad 18 mln złotych. Cztery lata temu wyspa została wystawiona na sprzedaż za 7,35 mln dolarów, ale wtedy nie znalazł się kupiec.

Budynek został wyremontowany i unowocześniony, łączy więc zalety zabytkowego domu z nowoczesnym miejskim apartamentem. Wokół domu jest tradycyjna drewniana weranda z zadaszeniem.

Dodatkowo nowi właściciele będą mieli do dyspozycji zadbany trawnik na sporej części wyspy, podgrzewany basen oraz granitowe jacuzzi robione na zamówienie. Na wyspie jest też pomost i miejsce do cumowania jachtów.

Obecni właściciele Richard i Katherine Kahan z Nowego Jorku kupili wyspę i dom w 1997 roku za 900 tys. dolarów. Sam dom był "w strasznym stanie", a na skalistej wyspie nie było nawet kępki trawy. W ciągu ostatnich 20 lat nie tylko udało im się posadzić trawnik, ale także zrobić basen i jacuzzi. Wyremontowali też dom. Część energii na wyspie pochodzi z paneli fotowoltaicznych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA