Jak mieszkają sportowcy

Pałacyk Rogera Federera wart 6,5 mln funtów powstaje nad Jeziorem Zurychskim. Trwają prace wykończeniowe.

Aktualizacja: 14.12.2014 16:46 Publikacja: 14.12.2014 15:40

Szklany dom gwiazdy sportu

Szklany dom gwiazdy sportu

Foto: Bloomberg

Roger Federer, gwiazda światowego tenisa, jest gotów do przeprowadzki do szklanego domu na brzegu szwajcarskiego jeziora. Przypominający dzieło sztuki trzykondygnacyjny budynek mieszczący basen jest niemal gotowy.

Poza domem dla Federera znalazło się w nim miejsce na dwa luksusowe apartamenty, z których jeden jest przeznaczony dla jego rodziców - Roberta i Lynette. Budynek, który nazwano The Residence, zbudowano w gminie Wollerau.

Okna są wysokie od podłogi po sufit, a z wielkich balkonów rozciąga się widok na jezioro. 33-letni Federer wyprowadził się z rodzinnej Bazylei do "raju podatkowego" Wollerau w marcu 2008 roku. W tym kantonie są jedne z najniższych podatków w Europie.

Dom znajduje się 20 minut jazdy z Zurychu i godzinę jazdy z Bazylei. Te niskie podatki przyciągnęły wielu innych multimilionerów. Są wśród nich kierowcy Formuły 1 Kimi Räikkönen i Felipe Massa i były szef UBS Marcel Ospel, którzy również wybrali ten kanton jako miejsce zamieszkania.

Nowy dom Federera stoi na liczącej 0,6 ha działce. Ma podziemny parking. Jego wartość szacuje się na 6,5 mln funtów. Całą powierzchnię mieszkalną wieńczy szklana kopuła.

Federer i jego 36-letnia żona Mirka wraz z dwoma parami bliźniąt - pięcioletnimi dziewczynkami Mylą i Charlene oraz urodzonymi w maju tego roku chłopcami Leo and Lenny będą mieli wiele miejsca w nowym domu. Mierzy on 500 mkw.

Liczne ekipy budowlane krzątają się po tym imponującym budynku, by ukończyć go jeszcze w tym roku.

Deweloper domu - Kamata Development opisuje ten projekt jako przykład prestiżowej współczesnej architektury o olśniewającym wyglądzie.

Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu