Na osiedlu Rytmo w Warszawie spółka Acciona zaplanowała dwa trzykondygnacyjne budynki, w których znajdzie się 105 mieszkań o powierzchni od 37 do 75 mkw. – od dwóch do czterech pokoi. Do części lokali są przypisane ogródki o powierzchni do 134 mkw. Powstaną też komórki lokatorskie i podziemna hala garażowa. Będzie też zielony plac zabaw. Teren osiedla zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Jak zapowiada deweloper, wszyscy, nawet rowerzyści, będą parkować w garażu podziemnym.

– Rytmo to nasza pierwsza inwestycja na Białołęce. Mocną stroną osiedla jest lokalizacja gwarantująca swobodną komunikację, np. z centrum stolicy, a także bliskość terenów rekreacyjnych i obiektów sportowych – mówi cytowana w komunikacie Katarzyna Unold, dyrektorka zarządzająca spółką Acciona w Polsce. Budowa mieszkań już się rozpoczęła. Trwa przedsprzedaż części lokali.

Firma Acciona na warszawskim rynku mieszkaniowym działa od niemal 30 lat. Spółka wybudowała osiedla m.in. w Miasteczku Wilanów. Ostatnie – AR4 – oddano do użytku w 2021 r. Na koncie ma też inwestycje w centrum stolicy, na Pradze-Południe, Mokotowie, Woli i na Bemowie. Acciona inwestuje też w podwarszawskim Pruszkowie. W tym roku planuje rozpoczęcie kolejnych inwestycji w Warszawie. W planach są też osiedla w Gdańsku i w Gdyni.