Firma Okam rewitalizuje pofabryczne tereny na warszawskiej Pradze-Północ. W etapie B – na działce o powierzchni ponad 3 tys. mkw. - powstanie 67 loftów w oryginalnym historycznym, ponad 120-letnim budynku. - To ewenement na naszym rynku – podkreślają przedstawiciele dewelopera. – Apartamenty będą wysokie na niemal 3,5 metra. Powstaną w nich antresole. Drzwi w loftach będą mieć pełną wysokość pomieszczeń, a surowego, naturalnego charakteru nadadzą wnętrzom betonowe prefabrykowane parapety.

Do mieszkań będą przypisane ogródki i ogrody zimowe. Zaplanowano także miejsca parkingowe i pięć lokali usługowo-handlowych - od strony ul. Szwedzkiej.

Rozpoczęcie prac Okam zapowiada na drugi kwartał 2023 roku. Warzelnia ma być oddana do użytku w drugim kwartale 2025 roku.

Mat. prasowe

- Od początku obecności na polskim rynku nadajemy nowe życie poprzemysłowym obiektom, z poszanowaniem ich historii, uwzględniając przy tym aktualne trendy – komentuje Marcin Michalec, dyrektor generalny Okam Capital. – Przykładem jest Warzelnia i cała Bohema – Strefa Praga. Zachowujemy tam oryginalną architekturę i ducha przeszłości. Cieszymy się, że będziemy mogli stworzyć apartamenty premium w tak starym budynku Warzelni, z piękną kartą historii – podkreśla.

Z kolei w etapie C, w czterech budynkach najbliżej metra Szwedzka, Okam przygotowuje do odbioru 280 mieszkań. Powstają też kolejne etapy inwestycji.