Zielone światło dla Warzelni. Lofty w historycznych murach

Okam ma już prawomocne pozwolenie na rewitalizację Warzelni w warszawskim kompleksie Bohema – Strefa Praga. W ponad 120-letnim budynku powstanie prawie 70 loftów.

Publikacja: 22.11.2022 11:08

Zielone światło dla Warzelni. Lofty w historycznych murach

Foto: Mat. prasowe

Firma Okam rewitalizuje pofabryczne tereny na warszawskiej Pradze-Północ. W etapie B – na działce o powierzchni ponad 3 tys. mkw. - powstanie 67 loftów w oryginalnym historycznym, ponad 120-letnim budynku. - To ewenement na naszym rynku – podkreślają przedstawiciele dewelopera. – Apartamenty będą wysokie na niemal 3,5 metra. Powstaną w nich antresole. Drzwi w loftach będą mieć pełną wysokość pomieszczeń, a surowego, naturalnego charakteru nadadzą wnętrzom betonowe prefabrykowane parapety.

Do mieszkań będą przypisane ogródki i ogrody zimowe. Zaplanowano także miejsca parkingowe i pięć lokali usługowo-handlowych - od strony ul. Szwedzkiej.

Rozpoczęcie prac Okam zapowiada na drugi kwartał 2023 roku. Warzelnia ma być oddana do użytku w drugim kwartale 2025 roku.

Mat. prasowe

- Od początku obecności na polskim rynku nadajemy nowe życie poprzemysłowym obiektom, z poszanowaniem ich historii, uwzględniając przy tym aktualne trendy – komentuje Marcin Michalec, dyrektor generalny Okam Capital. – Przykładem jest Warzelnia i cała Bohema – Strefa Praga. Zachowujemy tam oryginalną architekturę i ducha przeszłości. Cieszymy się, że będziemy mogli stworzyć apartamenty premium w tak starym budynku Warzelni, z piękną kartą historii – podkreśla.

Z kolei w etapie C, w czterech budynkach najbliżej metra Szwedzka, Okam przygotowuje do odbioru 280 mieszkań. Powstają też kolejne etapy inwestycji.

Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu
Rynek nieruchomości
W mieszkaniówce przedwiośnie