Inwestycja Kierbedzia 4 powstanie niedaleko Parku Sieleckiego. W ośmiokondygnacyjnym budynku deweloper, spółka Eiffage, zaplanował 128 mieszkań o powierzchni od 34 do 88 mkw. – od lokali typu studio po mieszkania czteropokojowe. Lokale będą przystosowane do montażu klimatyzacji. Powstanie też jednokondygnacyjny pawilon usługowy.

W garażu oprócz miejsc parkingowych znajdą się komórki lokatorskie, boksy rowerowe i stacja do naprawy rowerów. Będzie też można ładować samochody elektryczne.

Deweloper zapowiada ekologiczne rozwiązania, Zielony dziedziniec będzie podlewany wodą deszczową.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JSK Architekci. - Chcieliśmy połączyć współczesną architekturę funkcjonalną z modernistycznymi pawilonami Mokotowa. Pawilon swoimi proporcjami i architekturą nawiązuje do modernistycznych pawilonów warszawskich, z kolei bryła części mieszkaniowej jest dialogiem z otaczającymi inwestycję budynkami – mówi cytowany w komunikacie Mariusz Rutz z JSK Architekci.

Zakończenie inwestycji deweloper zapowiada na połowę 2024 roku.

Kierbedzia 4 jest czwartą inwestycją mieszkaniową Eiffage Immobilier w stolicy. Deweloper wybudował Stalową 27 na Nowej Pradze i Villę Sadyba. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Eiffage Polska Budownictwo.