Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 13.01.2021 21:00 Publikacja: 13.01.2021 21:00
Foto: Adobe Stock
W środę kurs deweloperskiej spółki rósł o nawet ponad 10 proc., do 1,62 zł. W ciągu roku wycena poszybowała o 100 proc. w górę przy ponad 4-proc. spadku wartości indeksu WIG-nieruchomości.
Mimo pandemii w 2020 r. Ronson sprzedał 918 mieszkań, o prawie 21 proc. więcej niż rok wcześniej. W samym IV kwartale znalazł nabywców na 257 lokali, czyli tyle samo, ile rok wcześniej, i o ponad 9 proc. więcej kwartał do kwartału. Mimo lockdownu wiosną spółka nie zdecydowała się ograniczać inwestycji – przeciwnie, pierwszy raz w historii prowadziła równolegle tyle budów, dzięki czemu skorzystała na odbiciu popytu w II półroczu. – Jesteśmy ostrożnie optymistyczni, jeśli chodzi o sytuację rynkową w tym roku. Wydaje się, że niskie stopy procentowe będą nadal wspierać popyt na mieszkania i przyciągać nabywców zainteresowanych ochroną kapitału. Naszym celem jest pochwalenie się w tym roku kolejnym sukcesem – skomentował Boaz Haim, prezes Ronsona.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Na jaki kredyt mieszkaniowy mogli liczyć w lipcu przeciętnie zarabiający single, bezdzietne pary i rodziny? Jak...
I półrocze na regionalnych rynkach biurowych upłynęło pod znakiem renegocjacji kontraktów. Odpowiadały one za ni...
Utrzymywanie dużej produkcji przy ograniczonym popycie – to dotknęło rynek mieszkań i popularnych, i z wyższej p...
W sześciu największych miastach deweloperzy wybudowali w ubiegłym roku ok. 45 tys. mieszkań i domów. W mniejszyc...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Sposób deweloperów na zamianę domu w blok? Postawić duży budynek jednorodzinny i wydzielić w nim np. dziewięć lo...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas