Biccari, w południowo-wschodnim regionie Apulia, również wyprzedaje zniszczone domy w cenie 1 euro, ale w przeciwieństwie do innych miasteczek, ma również okazyjne oferty na gotowe do zamieszkania domy.

Ceny mieszkań pod klucz zaczynają się już od 7,500 euro. Większość z nich mieści się w przedziale 10.000 - 13. 000 euro.

Obecnie dostępnych jest około 20 gotowych do zamieszkania mieszkań, ale burmistrz szacuje, że w przyszłości będzie nawet 100 domów, które będą potrzebowały nowych mieszkańców.

Sprzedaż jest pomysłem burmistrza Gianfilippo Mignogna, który chce uratować swoje  rodzinne miasto przed wyludnieniem. Obywatele Biccari przez lata wyjeżdżali w poszukiwaniu pracy w innych regionach Włoch lub za granicę, głównie do Stanów Zjednoczonych. Powolny eksodus zebrał żniwo w populacji, która w latach 50. osiągnęła szczytowy poziom 5 tys. osób.

- Mamy ledwie 2000 mieszkańców - powiedział Gianfilippo Mignogna portalowi CNN.- Depopulacja jest  stałym zjawiskiem. Miejscowi wciąż wyjeżdżają. Wiele domów nadających się do zamieszkania stoi pustych i popada w zapomnienie - dodał.

Ludność miasteczka może wkrótce ulec zmianie. Po publikacji o Biccari w portalu CNN Travel władze włoskiego miasteczka zostały zalane mailami od mieszkańców z USA i Europy.