Droga do Białego to jedna z najgłośniejszych obecnie inwestycji w Polsce. Potężna nieruchomość będzie posiadać 70 luksusowych apartamentów, 95 garaży i widok na malownicze Tatry. Choć nie podano jeszcze oficjalnego cennika, jak dowiedział się Business Insider Polska może to być najdroższy apartamentowiec w kraju. Niektórzy potencjalni klienci mieli dostawać oferty z cenami nawet po 80 tys. zł za metr.

Inwestycja budzi jednak silne kontrowersje z uwagi na jej wielkość i lokalizację - znajduje się bowiem w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Budowie ostro sprzeciwiają się mieszkańcy i władze Zakopanego.

– My byliśmy przeciw tej budowie. Zwykle pozwolenie wydaje starostwo powiatowe, ale tu inwestor się odwoływał. W końcu więc pozwolenie wydał wojewoda – powiedziała Marta Gratkowska z Urzędu Miasta Zakopane w rozmowie z Business Insiderem.

Przeciwne inwestycji są też władze Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz starosta tatrzański. Mimo to budowa apartamentowca już ruszyła, a zainteresowanie klientów jest spore. Z 70 apartamentów zostało już tylko 13 do sprzedaży.