Osiedle Fredry 6 buduje Spravia (dawniej Budimex Nieruchomości). Zakończenie budowy deweloper zapowiada na pierwszy kwartał  2024 roku. Odbiory mieszkań planuje zaś na drugi kwartał 2024 roku.

Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada pracownia B2 Studio, a generalnym wykonawcą jest spółka Erbud.

W czwartym etapie Fredry 6 powstanie pięć budynków ze 187 mieszkaniami o powierzchni od 29 do 78 mkw. Na parterze powstaną lokale usługowe. Teren osiedla będzie monitorowany i chroniony. - Osiedle wpisuje się w dzisiejsze trendy. Ma otwarty plac miejski z ogólnodostępnymi alejami spacerowymi. Będzie też stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych – mówią przedstawiciele dewelopera.

- Wokół nowych budynków zasadzimy wiele drzew. Wiosną zazielenią się krzewy i byliny na skarpie. Zielone będą również dachy osiedlowych budynków. Projektanci krajobrazu pamiętali także o meblach miejskich. Mieszkańcy skorzystają z podestów, siedzisk, leżaków, stojaków rowerowych oraz strefy piknikowej ze stołami  - opowiada Agnieszka Mikos, kierownik działu sprzedaży w Krakowie.

W ramach prac inwestor wybudował rondo z infrastrukturą w ciągu al. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Powstały drogi dojazdowe i ścieżki rowerowe. Podczas budowy poprzednich etapów wewnątrz osiedla Fredry 6 stworzono woonerf – atrakcyjnie urządzony ciąg pieszo-jezdny przyjazny zarówno dla spacerujących, jak i kierowców. -  Powstała też tzw. ścieżka Fredry – ciąg spacerowy, przy którym znajdują się akcenty nawiązujące do epoki, w której tworzył Aleksander Fredro – mówią przedstawiciele dewelopera.

Spravia działa na rynkach deweloperskich w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Gdyni i Wrocławiu. Od początku działalności w 1999 roku firma ( wcześniej pod nazwą Budimex Nieruchomości) wybudowała ponad 19. tys. mieszkań i lokali usługowych.