Strefa Progress to cztery budynki przy al. Kościuszki, w których będzie 276 mieszkań o powierzchni od 25 do 140 mkw. – od kawalerek po lokale z pięcioma pokojami. Deweloper, firma Okam, zaplanował w budynkach także lokale usługowe. Pomiędzy budynkami mają powstać ogrody i strefy relaksu. Na terenie osiedla zaplanowano też  wypożyczalnię rowerów, elektrycznych pojazdów i hulajnóg, będzie też siłownia i lokale coworkingowe. Pojawią się także ładowarki do pojazdów elektrycznych i gniazda do ładowania urządzeń mobilnych wmontowane w ławki na dziedzińcu.

Budowa osiedla ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Jej zakończenie Okam zapowiada na czwarty kwartał  2023 roku. To pierwsza inwestycja mieszkaniowa tej firmy w Łodzi.

Projekt zakłada przebudowę i rewitalizację fragmentów historycznych budynków. W przeszłości działała tam odlewnia żelaza Józefa Johna.

- Cieszymy się, że możemy rozpocząć kolejną łódzką inwestycję, pierwszą czysto mieszkaniową – mówi cytowany w komunikacie Marcin Michalec, dyrektor generalny firmy Okam. – Strefa Progress powstanie przy naszej innej inwestycji - kulturowo – rozrywkowej Strefie Piotrkowska 217, stanowiąc jej uzupełnienie.

To kolejna inwestycja spółki Okam w Łodzi. Oprócz inwestycji Strefa Piotrkowska 217 firma wybudowała biurowiec Łódź.Work, którym zarządza.