W sierpniu firma rozpoczęła budowę obiektu o powierzchni ponad 41 tys. mkw. Ma być gotowy w 2022 roku. - W ramach inwestycji docelowo może powstać pięć budynków, każdy o powierzchni od 28 do 84 tys. mkw. do wynajęcia – podaje GLP w komunikacie. – Budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. Możliwe jest też połączenie kilku budynków w jeden o powierzchni ponad 110 tys. mkw.

Tuż obok znajduje się hala o powierzchni ok. 60 tys. mkw. wybudowana przez GLP trzy lata temu na zamówienie jednej z międzynarodowych marek e-commerce. – Usprawniamy też infrastrukturę w okolicy, budując m.in. rondo na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do nowo powstających magazynów z drogą ekspresową S8 – mówią przedstawiciele GLP. - Doskonałe skomunikowanie to jeden z głównych atutów inwestycji. Dzięki temu przyszli użytkownicy magazynów będą mogli sprawnie dystrybuować towary na terenie aglomeracji wrocławskiej, reszty kraju, a także Niemiec i Czech.

Jak zapowiada deweloper, centrum logistyczne będzie wyposażone w rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. - Oświetleniem wewnątrz 12-metrowych budynków (dwa metry więcej niż zazwyczaj) będzie można sterować za pomocą systemu DALI, a zapotrzebowanie na sztuczne światło będzie mniejsze dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików dachowych – mówią przedstawiciele GLP. - Drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostaną doświetlone lampami LED. Jest też możliwość montażu paneli fotowoltaicznych, odpowiednio przygotowując dachy budynków. Najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu, gazu i wody dzięki tzw. smart meteringowi. Dokładne dane otrzymane za pośrednictwem tego systemu umożliwią wprowadzanie indywidualnych rozwiązań pozwalających zmniejszać wydatki na media.

Magazyny powstaną w zielonym otoczeniu. Na terenie działki zostanie zachowany starodrzew, m.in. 100-letni dąb. Powstaną także wiaty dla rowerów, a na parkingach pojawią się ładowarki pojazdów elektrycznych – zarówno samochodów, jak i e-rowerów.

- Nasza inwestycja jest zgodna z wytycznymi certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „very good” i pozwala nam jako deweloperowi oraz naszym klientom, realizować ambitne cele w zakresie redukcji śladu węglowego – mówi cytowany w komunikacie Michał Szczepaniak z GLP odpowiedzialny za projekt. - Na życzenie firm, które będą działać w naszym parku logistycznym, możemy wprowadzić dodatkowe korzystme dla środowiska naturalnego rozwiązania.

Generalnym wykonawcą GLP Wrocław V Logistics Centre jest FB Antczak.  – To nasz kolejny kontrakt z GLP. Budujemy zaawansowany pod względem technicznym obiekt, wprowadzając proekologiczne innowacje -  dodaje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.